בקשה למתן צו קיום צוואה

בקשה למתן צו ירושה או צו קיום צוואה

לאחר שאדם נפטר וידוע ליורשיו שהותיר אחריו צוואה, כדי לקיים את הכתוב בצוואה ולחלק את הרכוש יש לבצע מספר פעולות. כדי להתחיל את שרשרת הפעולות והבירוקרטיה הקשורה לעניין על היורשים להגיש בקשה למתן צו קיום צוואה. הבקשה מוגשת לרשם לענייני ירושה שתפקידו לאשר את הצוואה, לתת לה תוקף משפטי ובכך לאפשר את  קיום המצווה בה. הגשת בקשה למתן צו קיום צוואה ניתן אמנם להגיש באופן עצמאי ע"י אחד היורשים אך מומלץ לעשות זאת בעזרת עו"ד מומחה בתחום שידאג לכך שכל הפרטים הנדרשים יירשמו בבקשה וכן יצורפו כל המסמכים הרלוונטיים.

כיצד מוגשת בקשה למתן צו קיום צוואה?

בקשה למתן צו קיום צוואה יכולה להיות מוגשת ע"י כל אחד מהיורשים של המנוח אך גם ע"י אדם אחר שיש לו עניין בכך. הגשת  הבקשה כוללת כאמור צירוף מסמכים כמו גם שליחת הודעות ליורשים האחרים. עו"ד צוואות וירושות יטפל בבקשה ויגיש אותה כך שלא יהיו עיכובים בתהליך. לאחר קבלת הבקשה הרשם לענייני ירושה יפרסם את העניין בערוצים הרלוונטיים במטרה לאפשר למתנגדים לכך להגיש את התנגדותם. יש להם 14 יום לעשות זאת. אם מוגשת התנגדות הדבר עובר לטיפול בית המשפט לענייני משפחה/ בית הדין הרבני. אם לא מוגשת התנגדות הבקשה מועברת לאפוטרופוס הכללי המאשר את נוסח הצוואה אם הכל תקין או יכול לפנות ליורשים כדי להשלים פרטים חסרים. הוא יכול להעביר את הטיפול לבית המשפט במידה ויש צורך.

כמה זמן אורך התהליך?

התהליך מרגע הגשת בקשה למתן צו קיום צוואה ועד אישורה הסופי ומתן הצו יכול לקחת מספר חודשים, זאת כאשר הכל תקין ואין התנגדויות או עיכוב הדברים בשל פרטים חסרים. לכן, חשוב להגיש את הבקשה באמצעות עורך דין שינסח את הבקשה באופן ברור וכפי שצריך וידאג לכך שכל המסמכים הנדרשים יצורפו. ניתן היום להגיש את הבקשה באופן מקוון, מה שחוסך זמן ואף האגרה שיש לשלם היא נמוכה יותר מאשר כשהבקשה מוגשת באופן רגיל. אין ספק שההמתנה עד לאפשרות לקיים את הצוואה היא מורטת עצבים ולכן אל תעשו את הדברים לבד, בחרו בעורך דין מומחה בתחום שילווה אתכם גם בהמשך בחלוקת הרכוש.

עו"ד אור עזריה היא בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לירושות וצוואות, כולל הגשת בקשה לצו קיום צוואה ודואגת לכך שדברים יתבצעו בזמן הקצר ביותר שניתן. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

גישור

החלטתם להתגרש? תהליך הגירושין הוא מסע קשה ומסובך. משרד עו"ד אור עזריה מציע לכם לעשות זאת בדרך של גישור גירושין. עו"ד אור עזריה בעלת ניסיון רב ביישוב סכסוכים ומציאת פתרונות

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: