הרצאות

עו"ד אור עזריה מעניקה הרצאות בתחומי התמחות המשרד – דיני משפחה, מעמד אישי, צוואות, ירושה, ניהול סיכונים בחברות/עסקים משפחתיים.

משרדינו מתמחה בהעברת הרצאות עשירות ומרתקות, בכל רחבי הארץ לקהל רחב ומגוון, עבור עובדים ובעלי תפקידם שונים בארגונים, חברות עסקיות ופרטיות, עסקים / חברות משפחתיות.

הרצאות וייעוץ מרוכז וממוקד לחברות /עסקים משפחתיים.

ניתן להזמין הרצאות בנושאים הבאים ובנושאים רבים אחרים.

ההרצאות מתקיימות בנושאים הבאים:

חשיבות עריכת צוואה בכלל ובהליכי גירושין בפרט – הרצאה מרתקת, חשובה והכרחית ביותר לכל אדם ובעיקר למי שהחל בהליך גירושין.

ההרצאה עוסקת בחשיבות עריכת צוואה לכל אדם הדואג לבני משפחתו לאחר מותו וחלוקת נכסיו בהתאם לרצונו בין יורשיו.

ניהול נכסי ילדיו הקטינים והבטחת עתידם, ניהול וחלוקת נכסיו בתאם לרצונו בין יורשיו באופן שימנע סכסוכים עתידיים ובדרך המבטיחה שימור הנכסים וערכם.

חשיבות עריכת צוואה בהליכי הגירושין על מנת למנוע מבת זוגך קבלת נכסיך וחלוקתם אלא בהתאם לרצונך.

 • פירוק שיתוף חברה/עסק משפחתי עקב גירושין – מה קורה עם העסק המשפחתי בעת הליך הגירושין? איך בתי המשפט לענייני משפחה מפרקים ומחלקים את הזכויות בין בני הזוג? מה הם הקריטריונים לחלוקה? ואיך למקסם את חלקך בחלוקת החברה/העסק המשותף?
 • ניהול סיכונים בחברות /עסקים משפחתיים – הרצאה מועילה והכרחית ביותר לחברות ועסקים הכוללים מס שותפים ובעיקר לחברה או עסק בבעלות משותפת של מס' בני משפחה.
  • חברות ועסקים רבים נתקלים לעיתים קרובות באיום על המשך קיומן בשל תביעה לפירוק שיתוף עקב גירושין או פטירה של אחד השותפים.
  • ההרצאה עוסקת בפתרונות יצירתיים למניעת הסיכונים הצפויים מפירוק השיתוף בחברה ומנקיטת צעדים של בן הזוג התובע את פירוק השיתוף בחברה והשבתתה כגון : צווי מניעה , עיקולים והגבלת פעילות החברה.
  • איך מונעים סכסוכים עתידיים בין בני המשפחה, שותפים לחברה עקב העסקתם של בני זוגם של חלק מהשותפים, אחיינים ובני זוגם וכיוצ"ב.
  • חשיבות עריכת הסכמים למניעת קונפליקטים וסכסוכים עתידיים העלולים לפגוע ברווחי החברה , יציבותה ועתידה.
  • חשיבות תכנון חכם של הורשת החברה למניעת סיכסוך בין היורשים באמצעות מס' פתרונות משולבים .
 • חלוקת מוניטין עסקי ונכסי קריירה – לעיתים קרובות אחד מבני הזוג משקיע בלימודים במהלך הנישואין, ההשקעה באה לידי ביטוי בזמן בכסף משותף.

האם מוניטין ונכסי קרירה של אחד ממבני הזוג הם נכס משותף? מהו מוניטין, מהו נכס קריירה, איך בת המשפט מחשבם ומחלקם בין הצדדים? האם רק רו"ח, עורכי דין, רופאים פלסטקאיים, ואמנים בעלי מוניטין?

ההרצאה עוסקת בסוגיה משפטית חדשה יחסית, שהופכת להיות שכיחה יותר ויותר ומעסיקה בני זוג רבים.

 • אסטרטגיה מנצחת בהליך גירושין – ההרצאה הכרחית ביותר למי שמתכננן להתגרש. ההרצאה עוסקת בתכנון נכון ,לימוד וגיבוש אסטרטגיה נכונה, בטיפים חשובים והכרחיים ביותר להצלחת הליך הגירושין.
 • דע/י את זכויותיך – מהם הנכסים המשותפים, איך בית המשפט מחלקם בין הצדדים, האם בני זוג זכאים לזכויות הסוציאליות שצבר בן הזוג מעבודתו, איך בית המשפט מחלק את הזכויות בין הצדדים, מתי מתחיל ומתי מפסיק השיתוף, מה השלכתה של בגידה זכויותיך, מה קורה שבן הזוג מבריח רכוש, מה דינה של דירה שנרכשה על ידי אחד מבני הזוג לפני הנישואין האם אני זכאי/ת לקבל מחציתה, איך אפשר למנוע את מכירת הדירה , מתי קמה הזכות לכתובה, מה הקריטריונים לקבלת מזונות אישה, איך נקבע גובה המזונות, איך מחלקים עסק /חברה בין בני זוג בהליך גירושין, מה דינם של מתנות וירושות ובאיזו דרך אהיה זכאית לקבל מחציתם ועוד נושאים חשובים מחיי הנישואין המעניינים קהל רחב.
 • ידועים בציבור – תופעת ידועים בציבור הולכת וגדלה בשנים האחרונות, לרוב בשל הרצון להימנע מהליך גירושין בבית הדין הרבני, בין על יד זוגות שטרם נישאו בעבר ובין על ידי זוגות שעבורם מדובר בפרק ב'. חלוקת רכוש בין בני זוג שבחרו לחיות יחד, תחת קורת גג אחת, ללא נישואין אינה מוסדרת בחקיקה ועל כן קיימת אי וודאות גדולה.
  • בעת פרידה מתעוררות שאלות רבות שאינן מוסדרות בחוק כגון האם דירת מגורים שנרכשה לפני תחילת היחסים על ידי מי מבני הזוג תאוזן בין הצדדים? מה יעלה בגורל דירה שקיבלתי בירושה או במתנה? מהו המועד לחישוב תחילת היחסים לצורך קביעת מועד השיתוף, תחילת הקשר שנמשך 3 שנים לפני שעברנו לגור יחד או במועד שעברנו לגור יחד ? ועוד שאלות רבות ומגוונות.
  • חוק יחסי ממון קובע הסדרי חלוקת רכוש רק לבני זוג נשואים. בין היתר קובע החוק אלו נכסים יהיו משותפים ואלו לא. הכרעת חלוקת הרכוש בין בני זוג שאינם נשואים נתונה לשיקול דעת בתי המשפט לענייני משפחה, המבססים החלטותיהם על פסקי דין קודמים, המשתנים מעת לעת.
  • זוגות רבים אינם יודעים מה יעלה בגורל רכושם בעת פרידה והם למעשה נתונים לחסדי בית המשפט. מה עושים כדי להבטיח את חלוקת הרכוש בהתאם לרצונכם במקרה של פטירה או פרידה? הרצאה זו הכרחית ביותר בשל העדר החקיקה והיקף התופעה
 • רגע אחרי – איך מתעשרים לאחר הגירושין. קיבלת מחצית מהרכוש ואת/ה לא יודע/ת איך לעשות בו את השימוש הנכון ביותר עבורך?
 • להחלטות בנושא רכוש וכספים בהליך הגירושין השפעות ארוכות טווח.

תכנון נכון של הליך הגירושין יקבע את עתידכם ועתיד ילדכם לשנים הבאות והחשובות בחייכם.

פעמים רבות אתם מנהלים מו"מ להסכם גירושין כולל הכולל את כל הסוגיות לרבות משמורת ילדים, הסדרי ראייה, גובה מזונות, חלוקת הרכוש ואיזון כלל המשאבים.

לפני קבלת ההחלטה איך לחלק את הרכוש רצוי ונכון לתכנן את השימוש בו, מתוך ראייה אחת בלבד: מה הדרך הנכונה ביותר עבורי למקסם את הרווח הגדול ביותר מהדרך בה אבחר.

לצורך כך יש לחשב מראש את יתרונות וחסרונות ההחלטה כגון האם כדאי לפרק את השיתוף בעסק או להמשיך ולקבל כספים מתוך הרווחים, איך יושקעו הכסף והנכסים ובמה?

האם כדאי לרכוש דירה למגורים או להשקעה בכספים שקיבלתי מחלוקת הרכוש?

מה אפיק ההשקעה הנכון ביותר למיקסום הרווח מהכספים שקיבלתי?

האם כדאי לי לעשות שימוש בכסף לפתיחת עסק?

מה הכלים העומדים לרשותי לפיתוח עסק רווחי ומצליח?

איך לחלק את זמני שהות הילדים לצורך תכנון עתידך המקצועי?

משמורת משותפת או בלעדית?

האם כדאי לאזן את הרכוש בדרך של קבלת מזונות גבוהים יותר ולהימנע ממכירת העסק המשפחתי?

האם כדאי לי למכור את מניות החברה המשותפת או לקבל דיבידנדים עתידיים? לעיתים יש צורך בייעוץ מומחים מתחומים שונים, ייעוץ עיסקי, יועץ כלכלי וכו'.

תכנון מראש, באמצעות מומחים, יזרז את הליך הגירושין וגיבוש הסכם סופי בהתאם לטובתם. לעיתים התעקשות על תנאי מסוים בהסכם מבלי להבין שיש דרכים אחרות, טובות ויעילות יותר, לאזן את הרכוש, מעכבת את החתימה על ההסכם והיציאה אל דרככם החדשה.

את ההרצאה הנ"ל מעבירה עו"ד אור עזריה יחד עם מומחים, ידועים, מתחומים שונים אשר יעניקו לכם את הרעיונות הטובים ביותר להתעשרות באמצעות מחצית הזכויות, הכספים והרכוש שנותר בידכם.

ההרצאות מתקיימות בכל הארץ בשפה העברית, ללא הגבלת משתתפים.

ניתן להזמין הרצאות בנושאים הנ"ל ובנושאים אחרים, כאמור, בשיתוף מומחים נוספים מתחומים שונים, ישירות באמצעות משרדינו.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר טלפוני: או באמצעות טופס יצירת הקשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

עו"ד ירושה
עורך דין ירושה

לעו"ד אור עזריה ניסיון רב בניהול ומניעת סכסוכים בין בני משפחה כגון אחים, ילדים, אחיינים שותפים לחברה ובין בני זוג שותפים לחברה/עסק בסכסוכים ביניהם בעניינים שונים וביניהם לבין בני זוגם

קרא עוד >>
עסקים משפחתיים

המומחים המשפטיים למיצוי הזכויות שלך השאירו אצלנו פרטים ונשמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם לאורך כל התהליך באופן הטוב ביותר ובצורה שתאפשר לכם למצות את כל הזכויות המגיעות לכם באופן מלא.

קרא עוד >>
עורך דין ייפוי כח מתמשך
עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עורך דין ייפוי כח מתמשך כדי שלאדם תהיה שליטה רבה ככל האפשר על חייו גם בשלבים בהם יכולותיו הפיזיות והקוגניטיביות מוגבלות, נעשה תיקון בחוק האפוטרופסות המכניס גם את האפשרות להסכם

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: