עורך דין ייפוי כוח מתמשך

עורך דין ייפוי כח מתמשך

כדי שלאדם תהיה שליטה רבה ככל האפשר על חייו גם בשלבים בהם יכולותיו הפיזיות והקוגניטיביות מוגבלות, נעשה תיקון בחוק האפוטרופסות המכניס גם את האפשרות להסכם ייפוי כוח מתמשך. על הסכם זה חותם מייפה הכוח מבעוד מועד, כאשר הוא נמצא במצב קוגניטיבי טוב וכאשר השליטה שלו על חייו היא מלאה. במסגרת הסכם זה מייפה אותו אדם את כוחם של אנשים קרובים אליו לטיפול בנושאים שונים. ההסכם נחתם אצל עורך דין ייפוי כוח מתמשך אשר דואג לכך שההסכם יהיה מנוסח בצורה ברורה, שלא יהיו חסרים בו פרטים שימנעו ממנו לקבל תוקף משפטי בשעת הצורך וכדי שישמש את מיופי הכוח והמשפחה בכלל באופן היעיל ביותר.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך- מה חשוב שיכלול הסכם?

כאמור, הסכם ייפוי כוח מתמשך אמור לכלול את שמותיהם של מיופי הכוח. אדם יכול להחליט על מתן ייפוי כוח לאדם אחד בלבד שיטפל בכל הנושאים הקשורים אליו ולחייו כמו הנושא הפיננסי, הבריאותי ועוד, או להחליט על מספר מיופי כוח, כשכל מיופה כוח אחראי על תחום אחר. מעבר לקביעת מיופי הכוח עצמם, יכול מייפה הכוח להשאיר הוראות שונות הנוגעות לאופן בו הוא רוצה שענייניו יתנהלו. כשמדובר על ייפוי כוח לעניינים רכושיים (פיננסיים) ניתן להשאיר הוראות לגבי השקעות כספים שישנם, נכסים, ניהול עסק ועוד. ייפוי כוח בעניינים אישיים יכול לכלול פירוט לגבי מקום מגורים מועדף (בית או דיור מוגן למשל), פירוט לגבי עניינים רפואיים ועוד.

מדוע חשוב לערוך את ההסכם בעזרת עורך דין.

כיוון שמדובר על מסמך שיקבל תוקף משפטי בשעת הצורך, חשוב לערוך אותו בעזרת עורך דין ייפוי כוח מתמשך אשר יוודא שהדברים מנוסחים היטב, שיש בהם את כל הפרטים הנדרשים כדי שהמסמך לא ייפסל מקבלת תוקף משפטי. עורך דין ייפוי כוח מתמשך לא יכול להיות כל עורך דין, אפילו לא כל עורך דין העוסק בענייני משפחה, ירושה ונושאים קרובים. הוא צריך לעבור הכשרה מיוחדת ולקבל את הסמכות לכך מאגף האפוטרופסות במשרד המשפטים. חשוב לבדוק שעורך הדין אליו אתם פונים הוא בעל הסמכות לכך וכמובן שיש לו ניסיון בעריכת מסמכים מסוג זה.

עו"ד אור עזריה היא עו"ד ייפוי כוח מתמשך שקיבלה את ההסמכה וההכשרה בנושא. יש לה ניסיון רב בעריכת מסמכים אלה והיא מלווה את לקוחותיה במקצועיות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

כתיבת צוואה
כתיבת צוואה

חשיבות כתיבת צוואה אחד הנושאים הקשורים לעניין פטירתו של אדם הוא חלוקת רכושו. חלוקת רכוש יכולה לגרום ללא מעט מחלוקות בין יורשים ואף אחד לא מעוניין בכך. כתיבת צוואה היא

קרא עוד >>
עורך דין סכסוכי ירושה
עורך דין סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה מומלץ חלוקת ירושה, בין אם עפ"י צוואה ובין אם בהתאם לחוק הירושה אינה עניין נעים שיכול להוציא רגשות לא פשוטים. הדבר מורכב גם בגלל המצב הרגשי

קרא עוד >>
חלוקת רכוש בגירושים
חלוקת רכוש בגירושים

חלוקת רכוש בגירושין איזון משאבים גירושים הם תהליך מורכב מאוד במיוחד כשיש ילדים בתמונה. אז הדברים הם לא רק טכניים וקשורים לענייני כספים ורכוש אלא גם דורשים התמודדות קשה יותר.

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: