עורך דין סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה מומלץ

חלוקת ירושה, בין אם עפ"י צוואה ובין אם בהתאם לחוק הירושה אינה עניין נעים שיכול להוציא רגשות לא פשוטים. הדבר מורכב גם בגלל המצב הרגשי שנמצאים בו היורשים לאחר מותו של אדם אהוב, לרוב הורה, וגם בשל העובדה שאותו אדם אינו נמצא ואינו נוכח כאשר רכושו מתחלק בין יורשיו כך שאינו יכול להבהיר את הדברים אם אינם מובנים. עורך דין סכסוכי ירושה מחליף במידה מסוימת את המנוח שאם היה נמצא היה יכול לסייע בפתרון מחלוקת שנוצרת לגבי חלוקת רכושו. עורך דין סכסוכי ירושה הוא גורם ניטרלי, אובייקטיבי ואף מקצועי היודע איך החוק מתייחס למחלוקת ולכן מומלץ לבצע את חלוקת הירושה בנוכחותו.

באילו מצבים מטפל עורך דין סכסוכי ירושה?

סכסוכי ירושה יכולים להיווצר גם כאשר הרכוש מחולק עפ"י חוק הירושה וגם על פי צוואה. כאשר מדובר בצוואה, יכול אחד היורשים להתנגד לקיום הצוואה בטענה שהיא נערכה כאשר המנוח כבר לא היה במצב בריאותי מספק או תוך הפעלת לחץ ע"י אדם מסוים. הדבר קורה במיוחד כאשר אחד מיורשיו החוקיים של המנוח אינו מופיע בצוואה וכאשר ישנו אדם אחר שאינו בן משפחה שמופיע כמו מטפל סיעודי שהיה לצד המנוח במשך תקופה. עורך דין סכסוכי ירושה מטפל פעמים רבות במצבים בהם הורשת דירת מגוריו של המנוח אינה ברורה ונוצר סכסוך לגביה בגלל ערכה הגבוה ביחס ליתר הרכוש. במצב בו אין צוואה יכול להיווצר סכסוך כאשר אדם הקרוב מאוד למנוח כמו בן חורג אינו כלול בחלוקת הרכוש והוא מנסה להתנגד לכך.

איך לבחור את עורך הדין?

כאשר בוחרים עורך דין סכסוכי ירושה, חשוב לוודא שזהו תחום ההתמחות המרכזי שלו ושהוא בקיא בכל החוקים הקשורים לצוואות וירושות כמו גם בפסיקות המהוות תקדימים משפטיים. חשוב שיהיה בעל יכולת לגישור וניהול סכסוכים כך שיצליח לנהל את הדברים היטב, להיות אסרטיבי מספיק ולהוביל את הצדדים לכדי פשרה וסיום הסכסוך. בנוסף, חשוב שיבין גם בנוגע למקרקעין בהקשר של ירושה שכן דירות הן פעמים רבות סלע מחלוקת עיקרי בין הצדדים.

עו"ד אור עזריה היא בעלת ניסיון רב בניהול יישוב סכסוכים הקשורים לירושה והיא עושה זאת תוך הגעה לפתרון המקובל על כל הצדדים. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

ידועים בציבור

המומחים המשפטיים למיצוי הזכויות שלך השאירו אצלנו פרטים ונשמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם לאורך כל התהליך באופן הטוב ביותר ובצורה שתאפשר לכם למצות את כל הזכויות המגיעות לכם באופן מלא.

קרא עוד >>
הדרך אל העושר ואושר

נשים רבות סובלות במהלך הנישואין ואולם נותרות בסבלן מחשש לירידה ברמת חייהן. נשים רבות בעלות רכוש רב, הכולל נכסים, חברות ועסקים על שם בני זוגן ואולם אין להן כל מושג

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: